Novinky a akce v roce 2008

30.12.2008       

 

1.12.2008       

  Fanika Grand Amity a první sníh...

 

9.11.2008       

  Dlouho se u nás nic nedělo, Claire hárá tak pro nás letos ´výstavní i zkoušková sezóna skončila. Do fotonovinek přibyly fotky nejen Freckles, ale i Forda a vnučky naší Primy - Carmen Vadvári, která získala na klubové výstavě v Praze ocenění Velmi nadějná I. ve třídě štěňat.
Freckles Ford Carmen

1.10.2008       

  Éclair  získala na MV v Českých Budějovicích ocenění "výborná".
Přišly nám aktuální fotky Faniky Grand Amity - je vidět, že nezahálí :-)

15.9.2008       

  Éclair  a Diana se setkaly na výstavách v Lipsku. Na mezinárodní výstavě získaly obě dvě ocenění výborná II. a res. CAC VDH, na národní obdržela Éclair tituly CAC VDH a res CAC DTK a Diana ocenění výborná III.
Ve fotonovinkách jsou fotky z výstavy a aktuální foto Frama Grand Amity.

Přidány nové odkazy: Saltatrix - stránky Dannyho vnučky Elishy ze Slívku,   stránky poradkyně pro hladkosrsté standardní jezevčíky a stránky poradkyně pro drsnosrsté standardní jezevčíky.
 

1.9.2008       

  Éclair opět na výstavě - MV Mladá Boleslav - výborná, CAC a res. CACIB.
Ve fotonovinkách jsou aktuální fotky Faniky  a fotky Claire z Mladé Boleslavi.

17.8.2008       

  Éclair získala na dvojité MV v Bratislavě v sobotu tituly CAC, res. CACIB a v neděli CAC i CACIB.
2 tituly CAJC si odvezla i další úspěšná vnučka Vikiho z Kozíčku - DEMI ze Zelené mýtiny.
 

13.8.2008       

 Na klubovém norování na Slovensku startovala Arma s výsledkem 2c I. cena, D (64) / H (64). Na mem. F. Vysloužila získaly obě její dcery II. cenu - Diana 2x II. c H (50 /56) a Dancy II.H (50).
 Éclair získala na klubové výstavě v Jevíčku ocenění výborná I., CAC
Štěňátkům z vrhu "F" budou brzy  3 měsíce. Ve fotonovinkách jsou aktuální fotky Faniky, Frasera a Frama.
 

29.7.2008       

  Všechna štěňátka již odcestovala do nových domovů. Ve fotonovinkách jsou aktuální fotky všech tří pejsků z vrhu "F"
 

26.7.2008       

  Potomci FIN JVA BANJO Grand Amity bodují dál! Keski-Maan FIRITH získala 1. cenu ve třídě šampionů v práci na barvě a může se, obdobně jako její matka pyšnit titulem FIN JVA - Finský šampion v práci na barvě. Keski-Maan FRODO absolvoval zkoušky v norování na jezevce ve Švédsku a 2x obstál na norování na lišku ve Finsku s výsledkem LUT B 42 bodů a LUT C 37 bodů.

Máte- li zájem o hladkosrstá štěňátka jezevčíků, jsou ještě volní potomci Orryho z Poschingeru a  BOROKY Grand Amity v Maďarsku.

Ve fotonovinkách jsou aktuální fotky štěňátek z vrhu "F"
 

15.7.2008       

 Ve fotonovinkách naleznete tentokrát nové fotky naší odchovankyně Boróky a štěňat po Boróce v Maďarsku i Banjo ve Finsku.

13.7.2008       

  V pátek odcestovali do svých nových domovů fenka FANIKA a pes FRASER.
 

9.7.2008       

  Štěňátka jsou natetovaná a očkovaná - nové fotografie zde.

30.6.2008       

  Éclair získala na MV v Brně titul CAC a splnila podmínky pro udělení Junioršampiona ČR.

  Ve fotonovinkách naleznete pár nových fotek štěňátek a taky několik obrázků z našeho nedělního výletu okolo Lysé nad Labem. Na stránce štěňat je také nové video.
 

25.6.2008       

  Nové fotky štěňátek ve stáří 5 týdnů  Více informací zde.
Další příjemné zprávy přicházejí z Finska - potomek Fin JVA BANJO Grand Amity Keski-Maan FANG získala třetí CAC a má splněny podmínky pro udělení titulu Šampion Finska. Také absolvovala 2x barvářskou soutěž v I. ceně a postoupila do třídy vítězů. Jeho sestra Keski-Maan FIRITH již ve třídě vítězů absolvovala na barvě první start a hned dokončila v I. ceně, A štěˇátka Banjo z druhého vrhu již mají jména: Keski-Maan Mestari Samvais, Keski-Maan Malva Voimapää, Keski-Maan Mirabella Tuk a Keski-Maan Meirami. Pěkně se vyvíjejí i potomci Orryho z Poschingeru a  BOROKY Grand Amity v Maďarsku.

21.6.2008       

 ELANOR Grand Amity dnes získala na oblastní výstavě v Náměšti na Hané ocenění  "výborná II" a prošla bonitací s kódem 1m/AL/5. Splnila tím podmínky chovnosti.

16.6.2008       

 ÉCLAIR získala na MV v Nitře tituly CAJC a Junior Grand Prix winner Slovakia a splnila tím podmínku pro udělení titulu Junioršampion Slovenska. Její sestra ELANOR zase úspěšně absolvovala ZN na 78 bodů (s trojkou z hlasitosti).

Další fotky štěňátek zde .

2.6.2008       

 ÉCLAIR na NV ve Velike Gorici získala titul CAC HR a splnila tím podmínky pro udělení titulu Junioršampion Chorvatska.

Štěňátka už koukají. Více fotografií ve fotonovinkách

28.5.2008       

  Video štěňátek zde.
 

27.5.2008       

  ELANOR Grand Amity složila ZV v I. ceně, s plným počtem 188 bodů.

Štěňátka už začínají otvírat oči. Přidávám pár nových fotek. Více informací zde 

17.5.2008       

  Máme štěňátka! Včera se Armě od Baraního dolu narodily 2 fenky a 3 pejsci. 2 pejsci jsou ještě volní. Upřednostňujeme zájemce o pracovní a chovné využití. Více informací zde
 


13.5.2008       

  Další úspěchy na zkouškách: ÉCLAIR složila ZV v I. ceně, 184 bodů a tím splnila ve 14-ti měsících podmínky chovnosti.
DIANA Grand Amity absolvovala kontaktní norování na Slovensku - v obou kolech získala I. cenu, 64 bodů, pracovala jako hlasič. Získala tak titul NORNÍK.
Diana Grand Amity Diana Grand Amity
       

8.5.2008       

  Éclair absolvovala bezkontaktní norování s plným počtem bodů. Splnila tím i poslední podmínku pro udělení titulu Junioršampion WUT.
     

7.5.2008       

  Éclair se tentokrát na prestižní výstavě Europasieger VDH v Dortmundu příliš dobře nepředvedla a obdržela hodnocení "velmi dobrá". Zato se druhý den vyřádila na poli při nácviku na ZV.

 
Výborně si vedou potomci z prvního vrhu Fin JVA BANJO Grand Amity. Dcera Keski-Maan FIRITH získala 27.4. ve Vaasa další tituly CAC a CACIB a je již šampionkou Finska. Její sestra FANG obdržela 1.5. titul CAC a nejlepší fena v plemeni, 3.5. další CAC a tentokrát i BOB. 16.3.v Borlänge získal titul CAC i jediný pes z vrhu - Keski-Maan FRODO, který je navíc šampion práce na barvě Švédska. Poslední z vrhu, fenka FALMA absolvovala kontaktní norování ve II. ceně. Díky těmto výsledkům získá BANJO bronzovou medaili v chovu pracovních jezevčíků ve Finsku. V chovatelské stanici Keski-Maan momentálně vyrůstá její druhý vrh.


 

24.4.2008       

  Éclair byla na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích ohodnocena jako "výborná II". Výborné ocenění získala i Vikiho vnučka Fany z Heneberk.

12.4.2008       

  S Éclair jsme se vydaly na Národní výstavu do Ostravy. Získala ocenění výborná III., ale hlavní cíl bylo absolvování bonitace. Fenka se stala kandidátkou chovu s bonitačním kódem 1n/A/5. Velkou radost nám udělala dcera z prvního vrhu Curly Grand Amity - GINA z Kozíčku, která získala ocenění výborná I., CAC, národní vítěz a BOB. Majiteli i chovateli gratulujeme! Fotky z Ostravy ve fotonovinkách.
 
Zpráva pro zájemce o štěňátka: Armě byla potvrzena březost!
Fin JVA BANJO Grand Amity , žijící ve Finsku má 4 štěňátka! Opět jednoho pejska a 3 fenky.

30.3.2008       

  Éclair pokračuje, na celostátní výstavě v Nitře získala od litevské rozhodčí tituly CAJC, BOB a III. místo ve skupině IV.

V neděli se zúčastnila jarního svodu a byla shledána jako typická, bez vad. Obrázky z výstavy a svodu najdete ve fotonovinkách

23.3.2008       

  Éclair zabodovala na MV v Praze. Získala ocenění V1, CAJC a nominaci na prestižní výstavu Cruft's 2009 do Birminghamu.   
 

20.3.2008       

  PRIMA Rösler bude mít další vnoučata v Maďarsku i Finsku. Její dcera Ich. Boróka Grand Amity se chystá na krytí k Ich. Orrymu z Poschingeru, Fin JVA Banjo Grand Amity očekává vrh v polovině dubna.
Dcera Banjo - Keski-Maan FIRITH zatím stihla získat na výstavách 2x CAC Finska, CAC Norska, CACIB a res. CACIB, navíc se umístila jako 4. BIS junior v Dánsku. 2x absolvovala barvářské zkoušky v I. ceně.

   
Firith na výstavě v Tampere (foto: Tommi Berg, http://www.luolaputki.net ) a společně s Keski-Maan Caran

   
Dcera Boroky a Glenyho z Poschingeru - Vadvári ALFA

19.3.2008       

  Arma od Baraního dolu  byla včera nakryta norníkem TEDDY Horalka. První foto do rodinného alba :-)

17.3.2008       

  Vikiho dcera PATTY z Kozíčku  získala na MV v Offenburgu titul CAC VDH a splnila podmínky pro zisk titulu Šampion VDH. Gratulujeme majitelům v ch. st. "ze Zelené mýtiny".

 

9.3.2008       

  Blíží se jaro, využíváme chvilek výstavního volna a začínáme podnikat výlety do přírody. Tentokrát stezkou z Lysé nad Labem do Čelákovic. Fotogalerie zde.

8.3.2008       

  Zde se můžete podívat na rodokmen štěňátek po CASSI Grand Amity.

Informace pro všechny, kteří mají u nás zamluvené štěňátko po Armě od Baraního dolu: Arma začala hárat, příští víkend pojedeme na krytí!!!
 

6.3.2008       

  Naše Arma je podruhé babičkou!!! Vrh 5-ti pejsků a 2 fenek porodila její dcera CASSI Grand Amity. Otcem je norník-vyhaněč, Ch. SAFFI Horalka (Ich. IAch. Art z Jezevčí doliny x Ich. Jena Horalka). Máte-li zájem si zamluvit štěňátko s výbornými pracovními předpoklady, kontaktujte chovatele Josefa Fišera,  josfis@post.cz . Odběr bude cca v polovině dubna.

3.3.2008       

  Éclair se zúčastnila dvou mezinárodních výstav v chorvatském Zagrebu. V konkurenci tří fen získala v sobotu i v neděli ocenění výborná 1, vítězka mladých, v sobotu navíc i BOB Junior, BOB a 2. místo ve skupině IV.  

28.2.2008       

  Dayva se na prestižní mezinárodní výstavě Evrazija I. odmítla předvést a obdržela tak od Ing. Štefíka své první ohodnocení "velmi dobrá". Druhý den vše napravila a z Moskvy (Evrazija II.) si nakonec odvážela nejen ocenění výborná, ale i tituly CAC a CACIB. Gratulujeme majiteli Andrejovi k výbornému výsledku!

 

25.2.2008       

  Vzhledem k tomu, že je nádherně jarní počasí, vyzkoušeli jsme s Éclair práci na pobarvené stopě.
 

18.2.2008       

  Éclair na speciální výstavě jezevčíků v Holýšově získala ocenění výborná II.


               

10.2.2008       

  Éclair na MV v Brně opět obdržela ocenění výborná 1, CAJC.
                 

 
Vikiho vnučka FANY z Heneberk (po matce Pegi z Kozíčku) si ze své první výstavy odnesla ocenění velmi nadějná I.      

 

4.2.2008       

Přidávám odkaz na chovatelskou stanici "vom Dietmemann" z Německa, ve které byly odchováni Dannyho vnoučata (štěňátka po ZAP Eben Ezer).  Obrázek naleznete zde.
 

30.1.2008       

  Éclair získala první výstavní titul! Na Mezinárodní výstavě v Trenčíně, Slovensko byla oceněna ve třídě mladých jako výborná 1, CAJC.
     

21.1.2008       

  Éclair zahájila výstavní sezónu na MV v Norimberku. Získala zde ocenění Výborná III. a pěkný posudek od rozhodčí A. Pusch. Vystavováni byli zaké potomci Zapa Eben-Ezer - tedy Dannyho vnoučata - pes Xoxi vom Dietemann získal titul CAC/J DTK i VDH ve třídě mladých, jeho sestra Xara byla výborná III.  Obrázky z výstavy najdete ve fotonovinkách .

9.1.2008       

  Vikiho dcera PATTY z Kozíčku  má štěňátka již 9 týdnů stará. Aktuální obrázky najdete ve fotonovinkách . Máte-li zájem o pejska s výstavními i pracovními předpoklady, je stále volný kluk "Dejv" (na obrázku) v chov. stanici  "ze Zelené mýtiny".

3.1.2008       

Bohužel, koncem roku se na nás valily jen samé špatné zprávy. Ve věku 13 let uhynula Dannyho matka, Ich. Dora Fino, po třech týdnech nadějí a intenzivního hledání se našel jezevčík Robin (mimochodem vnuk Dory), bohužel mrtvý. A na naháňce prohrál střet s divočáky první (a zatím jediný) chovný pes odchovaný u nás - Cal Grand Amity. Jsou to jezevčíci, na které se nezapomíná! Doufejme, že Nový rok přinese příjemnější zprávy.