Novinky a akce v roce 2010

30.12.2010     

29.11.2010     

Elrond Grand Amity složil honičské zkoušky ve II. ceně, 168 bodů, kvůli jediné limitní známce " 2" z dolsedu.  Roníkovi i jeho majiteli gratulujeme!    

 

18.11.2010     

Éclair Grand Amity ukončila letošní zkouškovou sezónu složením Honičských zkoušek v I. ceně (196 bodů) a ziskem titulu Diviačiar. Letos už nás čekají pouze naháňky.        

 

7.11.2010     

Éclair Grand Amity skončila na pátém místě na soutěži Klubové farbiarské skúšky duričov jazvečíkov s výsledkem II. cena, 87 bodů.
Cestou domů ze soutěže jsme potrénovaly na obůrce
video: http://www.youtube.com/watch?v=iCwRmncuonA

       

27.10.2010    

Na klubové výstavě jsme měli poměrně zajímavé zastoupení: ELROND Grand Amity získal ocenění výborný 1 a prošel bonitací - 1m/AL/5. Je z něho tedy chovný pes. Sourozenci GLENN a GREYA Grand AMity soutěžili v dorostu, oba získali ocenění velmi nadějný 1, Glenn se v závěru zúčastnil i soutěží a byl vyhlášen třetím nejkrásnějším dorostencem výstavy. Byla zde i dvě vnoučata naší Army - AIDA z Dvoreckých skal manž. Frančákových (po Elanor Grand Amity) skončila jako výborná 3 v konkurenci 12-ti mladých fen a ÁMOS Ohnivá Čára (po Dianě Grand Amity) obdržel VD1 ve třídě mladých.

Gleníkovo video


Glenn                                                                                Ámos                          Greya

22.10.2010     

Elrond Grand Amity složil barvářské zkoušky honičů se samými čtyřkami v I. ceně  - BZH I.c. (219)
                                                            

 

12.10.2010     

Fraser Grand Amity složil zkoušky norování na plný počet bodů a je z něj chovný pes! Máte-li zájem o krytí, kontaktujte majitele, F. Bábíka, Ratíškovice - tel.: 739 316 741
                                                            

5.10.2010    

Éclair byla na výstavě v polské Wroclawi, ale natolik se jí nechtělo předvádět, že sice získala ocenění výborná, ale bez pořadí.  Cestou domů nás však čekal úkol - poslední příprava Elronda Grand Amity na výstavu.


Přišly nám také fotky Greyi, která začíná být neskutečně podobná svojí matce Éclair. Uvidímě, jak se bude ona i její bráška líbit rozhodčímu na klubové výstavě.

Fanika se zotavila po operaci vazů a absolvovala další úspěšný dosled:

A na závěr milé zprávy z Ruska, dcera naší Dayvy Shegoday Grand Amity se během pár měsíců stala šampionkou Běloruska, Ukrajiny a Litvy a Grandšampionkou Běloriska a Ukrajiny. Na tamních výstavách nasbírala II. BIG, 5x BOB, 5x CACIB, r. CACIB, 2x CAC Běloruska, 2x CAC Ukrajiny a 2x CAC Litvy.

 

9.9.2010    

Vyrazila jsme s Armou a Éclair na krajskou výstavu v Rybníkách. I když jezevčíků bylo přihlášeno velmi málo, byla jsme příjemně překvapená perfektně fungující organizací výstavy i profesionálním posuzováním pana rozhodčího Tibora Havelky ze Slovenska.  Éclair získala ocenění výborná 1, krajský vítěz a  Arma V1, nejlepší veterán. Obě holky si přivezly domů i poháry :-)
 

Na návštěvě se u nás stavil ELROND Grand Amity. "Roník" by se měl předvést na klubové výstavě  a pevně doufám, že tím splní polsední podmínku pro uchovnění.

 
 

24.8.2010     

Sourozenci Éclair a Elrond Grand Amity bojovali minulý víkend na poli pracovním. Elrond složil LZ ve II. ceně (212 bodů) se čtyřkou z hlasitosti a nosu a stal se vítězem zkoušek. Ěclair absolvovala Mem. R. Kristla ve III. ceně (267b.) a stala se všestrannou fenou "U".  Fotky z MRK od Hanky Spalové ve  fotonovinkách.
 

16.8.2010     

Náš veterán Dastík si šel v sobotu prohnat divočáky, a ti bohužel nebyli zrovna v nejlepší náladě. Dastík je v péči veterinářů z "naší" veteriny v Kolmé, tak mu držte palce.

11.8.2010     

Arma s Éclair se zúčastnily národní výstavy v Mladé Boleslavi. Éclair se nechtěla předvádět a odnesla si ocenění výborná II., r. CAC, Arma se jž podruhé stala nejlepší veteránkou plemene.

Na memoriálu Františka Vysloužila - BL se zadáváním titulu CACT SK se měly sejít Elanor, Éclair a Fanika Grand Amity. Fanika ovšem nešťastně skočila, potrhala si vazy na přední tlapce a místo na soutěž musela na operaci. Nejlépe nakonec reprezentovala ELANOR Grand Amity L. Frančáka, která pracovala obě kola jako hlasič v I. a II. ceně (64/56) a byl jí udělen titul "Norník" - je již pátým potomkem po Armě s tímto titulem.  Éclar se tolik nedařilo, skončila ve III. ceně, 44 b., takže máme příští rok co opravovat.
Přidány fotky do  fotonovinek

7.7.2010     

Fram Grand Amity složil úspěšně zkoušky z bezkontaktního norování (75 bodů, známky 4,3,4,3) a tím splnil poslední podmínky chovnosti.

 

2.7.2010     

Elrond Grand Amity při úspěšných lovech.


Speciální barvářská soutěž byla bohužel nad Dastíkovy síly. První den sbíral samé čtyřky a jedinou trojku z nahánění, druhý den na barvě jsme ovšem nedokončili. Fotogalerie z akce zde: http://grandamity.rajce.idnes.cz/2010-06-20sbz/
  

15.6.2010     

Přišly nám fotky Greyky z nového domova, kde prý opravdu nehezky terorizuje svojí o dva měsíce starší spolubydlící :-)

Čas velmi utíká a během starostí se štěňátky jsme si ani nevšimli, že Dastík (Danny z Havlínského vrchu) oslavil 13. narozeniny a z Army od Baraního dolu se definitivně stala veteránka, protože oslavila své osmé narozeniny. Dastík ovšem i přes pokročilý věk pilně trénuje na Speciální barvářskou zkoušku.


A poslední dnešní zpráva je z úspěšného lovu - Fanika Grand Amity opět pomohla svému pánečkovi a dohledala mu střeleného srnce.

9.6.2010     

Doma je trochu smutno, štěňátka se nám definitivně rozběhla do světa. Dostali jsme radostné zprávy o našich "vnoučatech" - syn Diany Grand Amity - ÁMOS Ohnivá čára složil v Německo zkoušku z hlasitosti (Sp) na 100 bodů, I. cena, vítěz zkoušek, výstava - výborný.

V Rusku se velmi daří prvním potomkům Dayvy Shegoday Grand Amity - fenka Tarantela Rus NEFERTARI TARA je výborná Junioršampion Ruska, Best Junior, BIS štěně, 2x nejlepší štěně a má složeno kontaktní norování ve II. ceně. Tarantela Rus NABOB NABOKOV - výborný, CW, Junior CAC, LPP. Tarantela Rus NOVOGODNAJA NOČ - výborná, CW, Junior CAC, nejlepší Junior.

(první 3 fotky Nefertari Tara, poslední Nabob Nabokov jako 6-ti měsíční štěně (foto Galina Koroleva)

4.6.2010     

Štěňátka si pomalu balí ranečky a vydávají se do nových domovů. Založili jsme jim svoje vlastní stránky a doufáme, že nám noví majitelé občas pošlou nějakou tu fotečku z jejich nového domova.  Odkazy na jednotlivé stránky a pár posledních fotografií zde .

28.5.2010    

ARMA od Baraního dolu se nedávno "stala" veteránkou. Na mezinárodní výstavě v Litoměřicích se poprvé představila ve třídě veteránů a získala ocenění výborná1, Nejlepší veterán plemene

Další fotogalerie našich štěňátek zde

 

20.5.2010     

Štěňátka absolvovala očkování .  Další fotografie zde

 

9.5.2010     

Štěňátka o víkendu pod dohledem rodičů a prarodičů.  Více fotografií a videa zde

Fraser Grand Amity složil zkoušky vloh v I. ceně, 188 bodů, vítěz zkoušek. Gratulujeme úspěšnému vůdci a děkujeme za vzornou prezentaci.

Aktualizované odkazy, doplněn odkaz na chovatelské stanice: z Ratíškovských vinohradů, z Rechte, ze Slušovické doliny, Von Vosecky a Ohnivá čára.

4.5.2010     

Štěňátka se učí chodit, jsou jim 4 týdny.  Více fotografií zde

     

26.4.2010     

Štěňátka se byly poprvé podívat na sluníčku


 

20.4.2010     

Štěňátka zdárně rostou. Už na nás koukají a mají za sebou první odčervení

 
 

4.3.2010     

Máme štěňátka!!!!  Více zde

   

4.3.2010     

Éclair byla potvrzena březost. Více v sekci "štěňata"

 

 

3.3.2010    

FRASER Grand Amity potěšil dalším výstavním úspěchem. Na speciální výstavě v Holýšově vybojoval ocenění "výborný" a titul res. CAC.
Ve fotonovinkách přibyly další zdokumentované lovecké úspěchy Faniky Grand Amity a zimní radovánky jejího brášky Frama.
 

10.2.2010    

FRASER Grand Amity obdržel na dvoudenní výstavě v Brně ocenění výborný 1, CAC (v sobotu) a velmi dobrý 2 (v neděli).

 

21.1.2010    

FRASER Grand Amity obdržel na NV v Olomouci od polského rozhodčího VD. Více se líbil bonitační komisi, kde získal hodnocení 0n/ALV/5 = tmavé oko, tm. divočák, mimořádně ušlechtilá hlava, vynikající hřbetní linie a osrstění, povaha vyrovnaná. 

ÉCLAIR Garand Amity řádí ve sněhu

5.1.2010     

 Máme radost, že naše odchovy jsou platnými pomocníky v praxi při lovu lišek a dosledech. Fanika k radosti i překvapení svého majitele pracuje při dosledech vysoké jako hlasitý oznamovač.

 
DIANA Grand Amity na lovu lišek


FANIKA Grand Amity - dosledy