Novinky a akce v roce 2011

23.12.2011     

Všem našim kamarádům a příznivcům jezevčíků přejeme vše Nej.... do roku 2012

22.12.2011     

Další fotky štěňátek. Už je jim 5 týdnů!     
 


Zprávy z Ruska - potomci Dayvy Shegoday Grand Amity NABOB NABOKOV Tarantela.Rus a NEFERTARI TARA Tarantela.Rus se objelivi na fotkách v časopise "Ljudi i Taksi" - léto 2011. To vše při příleřitosti klubové výstavy, na které Neferatri Tara získala titul Klubová vítězka  Nabob Nabokov V1, CAC. O titul klubový vítěz jej porazil letošní svět. vítěz Protsionus Carambol.

Zatímco Nabob Nabokov na podzim pokračoval ve výstavní kariéře (získal 2x CACIB a 1x BIG na Ukrajině, CACIB v Rusku a v Lucembursku, Nefertari Tara se stala poprvé matkou - naše Arma tak poprvé prababičkou! Otcem štěňátek "T" v chovatelské stanici "Tarantela.Rus" je světový vítěz 2011 Protsionus Carambol.

 

16.12.2011     

Štěňátka pěkně rostou, momentálně máme nejvíce "papkajících" fotek, protože v místnosti zvládnout foto v běhu je téměř nemožné :-)
 

Dospělá část smečky se v tuto dobu věnuje převážně lovům.
GAJA z Kozíčku na naháňce

Přišlo nám pár fotek z dohledávek FANIKY Grand Amity.


 

25.11.2011     

Přidána stránka nového vrhu, kde si můžete prohlédnout rodokmen štěńátek. Mrňousové už mají jména: pejsci HANK, HAWKEYE, HEATCLIFF a HUNTER, holky HAIDA a HÉRA.

Arma bude poprvé prababičkou!! Po jejím vnukovi Amos Ohnivá Čára se očekávají štěňátka v Německu. Viz: http://dackel-teckel.de/Welpen%20von%20der%20Harth.html  

16.11.2011     

Máme štěňátka! 15.11. se Éclair narodily 2 fenky a 4 pejsci!
 

 

3.11.2011     

GLENN Grand Amity složil barvářské zkoušky ve II.ceně, 96 bodů a  GERALD Grand Amity složil barvářské zkoušky honičů, taktéž ve II. ceně.

Éclair se pěkně kulatí. Otec štěňátek, Jasper vom Bruchsee mezitím stačil vyhrát v Nagyatádu "trojboj" norování-práce v obůrce-aport kachny z vody. 

Mám pár nových fotek "malého" Portíka

 

11.10.2011     

GILLIAN Grand Amity složila na Slovensku zkoušky z kontaktního norování, tentokrát v I. ceně jako davič. Je již osmým norníkem odchovaným v naší chovatelské stanici.  

GLENN Grand Amity složil ZN na plný počet 84 bodů a splnil podmínky chovnosti

5.10.2011     

GREYA Grand Amity složila úspěšně barvářské zkoušky honičů, v I. ceně, 217 bodů a celkově skončila na pátém místě.
Otec našeho vrhu "G" - BEN Monymir byl vyšetřena na dědičnou lomivost kostí s výsledkem OI normal/normal, je tedy čistý. Tím pádem jsou čistí i všichni jeho potomci s Éclair z vrhu "G".

Máme nakryto! Éclair byla dne 16.9.2011 nakryta Ich. práce i exteriéru JASPER vom Bruchsee.
Pokud se zadařilo, můžete sledovat vývoj štěňátek zde:

 

12.9.2011     

ÉCLAIR Grand Amity získala na MV v Mladé Boleslavi další res. CAC. Lépe se dařilo FRASERovi Grand Amity na speciální výstavě jezevčíků v Jevíčku, neboť vybojoval ocenění V1, CAC v konkurenci 7-mi psů! a splnil podmínky pro udělení titulu Šampion ČR.

 

19.8.2011     

Celkem tři naši odchovanci se zúčastnili norování pod Tatrami. Nejlépe dopadla ÉCLAIR Grand Amity, která obě kola zvládla v I. ceně a získala titul Norník. Norníkem je i FRASER Grand Amity který obsolvoval zkoušky v I. a II. ceně. Optimálně se nedařilo jen mladičké Gillian, která doplatila na nezkušenost a možná i falešnou březost.


Éclair  a Fraser Grand Amity


Gillian Grand Amity - 17. měsíců
 

2.8.2011     

Vnučka našeho VIKIHO z Kozíčku nejlepším českým účastníkem mezinárodního norování na Slovensku a CACT, CACIT!!!!

Fenka Fany z Heneberk (Gilbert C. of Silvetta Origin - Pegi z Kozíčku) se umsítila za dvě vyhnání v časech 5,07 a 0,40 na celkově šestém místě.


 

26.7.2011     

Dnes dorazil protokol o vyšetření Éclair na vrozenou lomivost kostí s výsledkem OI prostá (protokol)

25.7.2011     

GREYA Grand Amity absolvovala lesní zkoušky s výsledkem I. cena 243 bodů, celkově 3. místo (nos, hlasitost a  barva 4)

Opět volný víkend (letos asi poslední :-( ) - v sobotu jsme se vydaly s Éclair a Armou na Říp (foto zde)
V neděli jsme jeli navštívit "malého Vikiho" - Porta z Kozíčku a jeho kamarádku boxerku Růženku.

Gaja brání svoje auto :-)


Viki (Port) - davič! 4 a 1/2 měsíce

20.7.2011     

Dcera Boróky Grand Amity - Vadvári FORTUNA  získala na MV v Szombathely tituly CAC, CACIB a BOB. Gratuluji majitelům i chovatelce Ritě Hermáné-Bedics.

Několik málo volných letních víkendů využíváme k výletům - tentokrát po naučné stezce v Klánovicích

11.7.2011     

Dcera Diany Grand Amity - ANNA Ohnivá Čára žije a loví ve Španělsku. Na své první výstavě získala ocenění V1, BOB. Gratulujeme chovatelce Lindě Leharové k dalšímu úspěšnému odchovu!

ANNA Ohnivá Čára - V1, BOB ve Španělsku
Video Anny: http://www.youtube.com/user/edudoka#p/a/u/0/mUhZrAJ5yCc

GERALD Grand Amity  skládal lesní zkoušky. Práce na pobarvené stopě ve vedrech přes 30°C byla téměř nad síly mladého psíka, přesto zkoušky dokončil ve III. ceně (barva 1).

Nové foto GREYi Grand Amity

Nové fotky PORTa z Kozíčku - 4 měsíce
   

4.7.2011     

GERALD Grand Amity absolvoval zkoušky vloh v I. ceně, 181 bodů, hlasitost 4, nos 4.
Pomalu plánujeme krytí ÉCLAIR, proto absolvovala vyšetření očního pozadí s výsledkem PRA / katarakta negativní.

Synové Faniky Grand Amity - Car a Cir od Jeleního potoka - 3 měsíce


Ačkoliv jsme měli poslední vrh hladkosrstých jezevčíků před osmi lety, stále nám pokračovatelé dělají radost. Ve Finsku boduje dcera Banjo Grand Amity - Keski Maan Firith, na výstavách získala 2x BOB a 2x res. BIG. Její dcera Keski Maan Prisca obdržela ocenění výborná, CAC, syn Keski Maan Ulmo úspěšně absolvoval v I. ceně barvářské zkoušky.
Další vnuk Banjo Grand Amity - Keski Maan Voro již zvládl barvářskou zkoušku v I. ceně  ve věku 10 měsíců.

BORÓKA Grand Amity získala ve třídě veteránů na Rakouské klubové výstavě ocenění V1, nejlepší veterán.
Její dcera Vadvári CARMEN absolvovala kontaktní norování na 75 bodů a splnila tak poslední podmínku pro udělení titulu Šampion práce Maďarska. Další dcera Vadvári FORTUNA získala 4x BOB, HPJ, 2x CAC a CACT.

Vnučka našeho Dannyho - XARA vom Dietemann složila Vp (všestranné zkoušky na povrchu)  s výsledkem I.c., 270 bodů, CACIT! Navíc má vyšetření na Osteogenesis imperfecta s výsledekm OI prostá (-/-)

 

21.6.2011     

Vzhledem k přípravám katalogů na klubovou a Světovou výstavu WUT nebyl čas na aktualizaci stránek, i když se toho za měsíc událo mnoho!
ÉCLAIR Grand Amity se dostala do formy a po sérii res. CACů vybojovala v Litoměřicích titul Národní vítězka.


V Litoměřicích se předvedla i její dcera GALTEE Grand Amity a získala ocenění výborná 2 (z pěti fenek) ve třídě mladých. Prošla i výběrem do chovu s kódem 0m/LPV/5, o týden později absolvovala ZN s plným počtem bodů a má tedy ve 13-ti měsících splněny podmínky chovnosti.

video: http://www.youtube.com/watch?v=_saKsasL_z0&feature=player_embedded


ZN s plným počtem bodů absolvovala i GREYA Grand Amity, i tato fenka má tedy splněny podmínky pro chovnost.
GLENN Grand Amity se předvedl na Klubové výstavě jezevčíků, kde získal ocenění výborný 3 (ze šesti psů). Rozhodčího, pana Tornaua zaujal sílou kostry a vynikající povahou. Druhý den na světové výstavě WUT pak obdržel ocenění výborný 4. 


GILLIAN Grand Amity absolvovala ve 13-ti měsících kontaktní zkoušky z norování ve II. ceně jako hlasič.  

FANIKA Grand Amity po štěňátkách už opět pracuje
Video z dosledu: http://www.youtube.com/watch?v=6rMofICL8aQ&feature=player_embedded

 

20.5.2011     

GLENN Grand Amity složil zkoušky vloh - I.c. 188b., hlasitost 4, nos 4
Navštívila nás GALTEE Grand Amity

12.5.2011     

Naše loňská štěňátka se začínají objevovat na zkouškách a výstavách. Zkoušky vloh má za sebou GREYA Grand Amity - vítězka zkoušek, I.c., 188 bodů a GALTEE Grand Amity - I.c. 184 bodů, nejlepší mezi jezevčíky a teriéry. GREYA navíc zabodovala na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích, kde mezi 8-mi mladými fenkami vybojovala ocenění výborná 1, CAJC a BOB junior.
           
GILLIAN                                                                                      GALTEE

S Éclair jsme vyrazily na zkoušku hlasitosti (Spurlaut) do Rakouska. Zkoušku složila v I. ceně s plným počtem bodů.

Prázdné místo po Vikim u mojí sestřenice zaplnil nový hladkosrstý psí kluk - PORT z Kozíčku.
   

21.4.2011     

Ze Slovenska nám přišlo video Gillian Grand Amity při práci v obůrce na černou zvěř. Gillian ve věku 11 měsíců.

4.4.2011     

FANIKA Grand Amity má štěňátka!

 
Potomci Boróky Grand Amity - Vadvári CARMEN a Vadvári CHARLOTTE se zúčastnili  barvářské soutěže v Maďarsku. Charlotte obstála v I. ceně, 100 bodů, CACT, celkově 3 .místo, Carmen II. cena, 82 bodů.  Další dcera Vadvári FORTUNA získala v Dombóvaru V1, CAC, HFGY.


 

15.3.2011     

ELROND Grand Amity dohledal svůj jubilejní, 20. kus.

8.3.2011     

Éclair a Fraser Grand Amity se zúčastnili výstavy MV Brno. Fraser obdržel ocenění VD3 a výborný 3, Éclair 2x res. CAC mezi čtyřmi šampionkami. Fraser byl také na KV Plzeň kde získal ocenění výborný 2, res. CAC.

Zprovoznila jsem stránky videa našich psů a stránku lovy.

Vynikajících úspěchů dosahují potomci DAYVY SHEGODAY Grand Amity v Rusku. Tarantela.Rus NABOB NABOKOV získal CACIB v Minsku od rakouské rozhodčí M. Blaha, Tarantela.Rus NEFERTARI TARA se stala nejúspěšnější fenou plemene na výstavách v Rusku za rok 2010

3.2.2011     

Náš odchov - FANIKA Grand Amity byla poprvé nakryta - otcem štěňátek bude Norník AROS z Jelenských luk. Máte-li zájem o štěně z tohoto spojení, obraťte se na chovatele Luďka Kubánka, tel.: 733 700 825

2.2.2011     

Hned na začátku roku velmi smutná zpráva. Naši smečku opustil hladkosrstý jezevčík Ich. VIKI z Kozíčku. Bylo mu necelých 10 a půl roku. Příčinou smrti bylo srdeční selhání.

1.2.2011     

Vzhledem k tomu, že letos slavíme 10 výročí založení chovatelské stanice GRAND AMITY, rozhodla jsem se udělat na stránkách drobné změny. Vzhledem k stálé časové tísni budou tyto změny probíhat pomalu a postupně.