Novinky a akce v roce 2015

4.11.2015     

Štěňátka z vrhu K pomalu opouští rodnou smečku. Do nové rodiny se vydal pejsek Kerry, dlaší dvě štěňátka by si měla balit raneček příští týden. Dva pejsci jsou stále ještě volní.
 
KOBUK                                                                                            KURO

Vrh K už má i svoje stránky, kde najdete i čtyřgenerační rodokmen. Ve 4 generacích předků jsem napočítala 15 interšampionů práce a 5 interšampionů exteriéru. :-)

stránky vrhu K
A ještě podrobný rodokmen tatínka http://kobeddus.chiens-de-france.com/teckel-poil-dur,kobeddus,pedigree-chien,ch-kobeddus-daikuro,6951_656904.html


štěňátka ve věku 7 týdnů

 

22.10.2015     

ÉCLAIR Grand Amity získala na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích ocenění V1 ve třídě veteránů, Best of veterans. Tím splnila podmínky k udělení hned tříšampionátů - Český veterán šampion, WUT veterán šampion a Klubový slovenský veterán šampion.

Štěňátka už běhají venku
 

  Kan Black Grand Amity - zadaný


   Kent Grand Amity - volný

  Kerry Black Grand Amity - zadaný

Kobuk Grand Amity - volný

   Kuro Black Grand Amity - volný

  Katmai Grand Amity - zadaná

 

8.10.2015     

Podzim je ve znamení výstav a zkoušek. ÉCLAIR Grand Amity získala na oblastní výstavě Džbán ocenění výborná 1. INDIANA Grand Amity složila BZH v I. ceně, 181 bodů a JASPER Grand Amity (foto) se stal vítězem zkoušek - ZN obstál - 84b.

A štěňátka rostou jako z vody

 

 

29.9.2015     

Výborné zprávy od majitele Jessiky Grand Amity. Na klubové výstavě získala ocenění Velmi nadějná 1, nejlepší dorost.
(Jessica a její spolubydlící Jerma)

28.9.2015     

Opět spousta novinek:

INDIANA Grand Amity složila barvářské zkoušky (BZ) v I. ceně, 88 bodů.

Máme nový přírůstek! Jmenuje se LITTLE ANN z Ratíškovských vinohradů a brzy jí vytvořím vlastní stránku.

A také máme štěňátka!  pejsků a jednu fenku. Tři pejsci jsou v barvě černé s pálením, ostatní barvy divočáka. Jeden černopálený a dva divočáci jsou ještě volní.

Psi se budou jmenovat: Kerry Black, Kan Black, Kuro Black, Kobuk, Kent a fenka Katmai.


2 týdny

 

10.8.2015     

 JASPER Grand Amity se zúčastnil klubové výstavy v Jevíčku a byl ve třídě mladých oceněn jako výborný 3.  Ve finálových soutěžích skončili s fenkou Daissy ze šanovských polí druzí v soutěži párů.

Na klubové výstavě byli i potomci Diany Grand Amity - Bertold Ohnivá Čára oceněný VD a Bibiana ohnivá Čára - V1, CAJC, BOJ a ve finálových soutěžích i BIS junior celé výstavy!! Oba sourozenci navíc úspěšně prošli bonitací. Majitelům i chovatelům moc gratuluji! 
Bibiana Ohnivá Čára

Bertold Ohnivá Čára

FRASER Grand Amity má genetický test na rcd - PRA s výsledkem normal = negativní.

Kamarád a majitel naší odchovankyně FANIKY Grand Amity vytváří tato krásná dílka. Je možné je využít jako ceny na zkoušky, u příležitosti kamarádova jubilea nebo jako prezentaci vlastní chovatelské stanice. Máte-li zájem, navštivte jeho www. stránky: www.vypalovanedesky.eu
 

 

29.7.2015     

Éclair  je počtvrté babičkou! 8 štěňátek přivedla na svět její dcera CHARMAINE Grand Amity. Otcem je Evropský vítěz FCI 2014 EDWARD vom Linteler-Forst. Máte-li zájem, kontaktujte chovatele, pana Bauera (tel.: 737 141 634, mail: bauerovajanina@seznam.cz )

HAIDA Grand Amity absolvovala na Memoriálu F. Vysloužila pouze jedno kolo v I. ceně jako hlasič. Večer se začala hárat, takže jsme naplánovali cestu za ženichem, tentokrát do Rakouska. Haidy partnerem se stal C.I.T. Kobedddus DAIKURO,  mezinárodní šampion práce, šampion práce Maďarska, Sp., BhFK Francie - 2x CACT, 2x CACIT,  Maďarska - 2x CACT, Sh (práce na divočáka - Maďarsko) 2x CACT / Šampion Slovinska, Rakouska, WUT a Česka (v řízení), CACIB, r. CACIB, 5x BOB, 2x BOG...

18.6.2015     

Na Klubové výstavě získala ECLAIR Grand Amity ocenění výborná 2 ve třídě veteránů. Porazila jí babička naší Indy - Ebony od Kněžské skály, která následně získala i BOB.  Na výstavě se představili i potomci Frasera Grand Amity - BEN z Rohateckých zahrad (foto) obdržel hodnocení velmi nadějný 1, BONA z Rohateckých zahrad nadějná 1.

INDIANA Grand Amity složila zkoušky z bezkontaktního norování na plný počet bodů a stala se lovecky upotřebitelným psem.

28.5.2015     

ÉCLAIR Grand Amity se poprvé představila ve třídě veteránů. Získala ocenění Výborná 1, nejlepší veterán.

Po výstavě jsme si užívali i s pejsky na tradičním posezení u kamaráda Milana na Habřině - fotky zde

11.5.2015     

Máme spoustu novinek :-)

Haida Grand Amity se předvedla na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích a i přesto, že jí potrápila falešná březost, skala ocenění výborná 2, res. CAC

Indiana Grand Amity absolvovala zkoušky vloh s výsledkem I.c., 176 bodů, nos 4, hlasitost 4
Zkoušky vloh v I. ceně zvládli také potomci Diany Grand Amity - Bertold a Bibiana Ohnivá Čára.
 
Bertold Ohnivá Čára                              Bibiana Ohnivá Čára

Na svodu v Hodoníně se představili dva bratři po Fraserovi Grand Amity - oba již v necelých 6-ti měsících plnochrupí a bez vad
     
Ben z Rohateckých zahrad          Bond z Rohateckých zahrad

15.2.2015     

Odkaz na stránky o jezevčících (v němčině)
Dackel

Rakouský klub chovatelů jezevčků

27.1.2015     

Pár dalších fotek Jessicy

Fotky tříměsíčního BENa  Rohateckých zahrad - syn Frasera Grand Amity

02.1.2015     

Přišlo nám pár fotek Jaspera a Jessicy

Jasper a jeho nová kamarádka Daissy


Jessica v Srbsku

Haida si mezi svátky užívala sněhové nadílky :-)

A ještě pár fotek z letošních naháněk: